הצבענים של אורום

לאורום ניסיון רב שנים באספקת פיגמנטים אורגניים ואנאורגניים לצבעים ולדפוס וכן צבענים לגיוון מוצרי מלט. בתחום זה אנו מקיימים קשר רציף עם מתכננים, חברות בנייה ותשתית מובילות, תעשיית המשתלבות, קבלנים של רצפות שחיקה ובומנייט, אדריכלי נוף ועוד פעילי ומשפיעי נוף.

במלאי אורום מוחזקים במלאי מאות טונות צבענים, באיכויות, מפרטים ומחירים שונים המתאימים גם לגיוון בטון. להלן רשימה מתומצתת של קבוצות הפריטים הללו:

1. תחמוצות ברזל וכרום סינטטיות (להלן אוקסידים) בגווני אדמה – שחורים, אדומים, צהובים, כתומים, חומים .
אוקסידים סינטטיים מופקים באמצעות חמצון תעשייתי של שאריות ברזל. מאחר ומדובר בתהליך תעשייתי, ניתן לבקר את הייצור ולספק צבענים בגוון ואיכות אחידים לאורך שנים. רוב האוקסידים הסינטטיים עמידים מאד באור השמש, ומחירם שווה לכל נפש.
מקובל לחלק את תחמוצות הברזל לשתי קבוצות איכות:

Construction grades" .a" - המתאימים לשימוש בעיקר במוצרי בנייה ועבודות קבלניות.

Coating grades" .b" - , שהם יקרים יותר ומיועדים לצבעים, רצפות שחיקה ויישומים מורכבים נוספים.

2. תחמוצות ברזל טבעיות בגווני אדמה.
אוקסידים טבעיים הם למעשה מינרלים צבעוניים בעלי תכולה גבוהה של תחמוצת ברזל. בדרך כלל הם זולים יותר מהסינטטיים, אך כושר הגיוון שלהם נמוך יותר ואיכותם אינה תמיד אחידה.
באזור הנגב והמכתשים, יש מרבצים המכילים אוקסידים טבעיים, אך בריכוז נמוך ההופך את כרייתם ללא כלכלית.
ולכן הם מיובאים בעיקר מהודו.ומדינות סמוכות.
עמידותם של האוקסידים הטבעיים באור, גבוהה בדרך כלל, אך לעיתים, הם מכילים שאריות של חומרים זרים, העלולים לפגוע בעמידות.

3. תחמוצות שאינן מופקות מברזל ובדרך כלל הן יקרות יותר מאלה המבוססות על ברזל.

• Chrome Oxide Green – תחמוצת כרום ירוקה. צבען סינטטי זה מופק בתהליך חמצון של כרום וצבעו ירוק . עמידות צבען זה באור גבוהה ואחידותו בדרך כלל מצוינת. גם כאן קיימות איכויות שונות, המותאמות לצרכי המשתמש.

הערה חשובה: לקוחות אורום זכאים לדרוש ולקבל אישור לגבי שיעור התכולה של הרעלן "כרום 6" בתחמוצות הכרום המופצות על ידנו. "כרום 6" הוא רעלן חריף שאובחן כגורם לסרטן ומחלות קשות אחרות.

• בתהליך ייצור נכון, אפשר לנקות את שאריות הרעלן מתחמוצת הכרום הירוקה, ולכן ניתן להפיק פיגמנט שאינו רעיל ומאושר אפילו לשימוש באריזות מזון"Food Contact applications" . . עם זאת, יש לזכור כי בצבען שיוצר בתהליך ייצור שאינו מבוקר היטב, עלולות לשרוד כמויות ניכרות של "כרום 6" העלולות להיות מסוכנות למשתמש.

• תחמוצת קובלט כחולה. Blue cobalt Oxide היא פיגמנט כחול באיכות מעולה ועמידות חוץ מצוינת. מחירה גבוה מאד מכיוון שהיא מופקת מקובלט, שהוא מתכת יקרה מאד יחסית לברזל.

• תחמוצת טיטן לבנהTitanium dioxide –, היא צבען לבן באיכות מעולה ועמידות חוץ מצוינת. מחירה גבוה ממחיר תחמוצות הברזל, אך נמוך בד"כ ממחירי תחמוצות הכרום והקובלט. היא מופקת באמצעות חמצון של עפרות טיטניום. תחמוצת טיטן היא הפיגמנט התעשייתי הנפוץ ביותר בעולם ונמצאת בשימוש בענפים רבים כגון, צבעים, פלסטיקה, קוסמטיקה, מזון, בטון ועוד.

4. צבעני בטון נוספים שאורום מחזיקה :

* Iron Green הוא תערובת של פיגמנט אורגני כחול ואוקסיד צהוב. צבען ירוק שמחירו נמוך משמעותית מתחמוצת כרום ירוקה. עמידותו באור מופחתת והוא עלול להצהיב לאחר חשיפה ממושכת לשמש.

* אנו מחזיקים במלאי אבקות צבע כחולות ירוקות ואחרות המבוססות על תערובות של פיגמנטים אורגניים ומינרלים. מחיריהן נמוכים, אך עמידותן באור נמוכה יחסית.

* פיגמנטים שחורים מבוססי פיח – מאפשרים השגת גוונים שחורים עמוקים, שלא ניתן להשיג באמצעות אוקסיד שחור. עמידותם באור גבולית. מומלץ להתייעץ אתנו טלפונית, לפני רכישה.

* אורום משווקת גם פיגמנטים אורגניים ואחרים, שלא יועדו לגיוון בטון אבל נמצאים בשימוש נרחב בתעשיות אחרות וגם תערובות פיגמנטים ייחודיות – תפורות לפי דרישת לקוח.